e-mail: a_joonas@hotmail.com aj@andrusjoonas.pri.ee phone:+372 51926783 skype:andrus.joonas

Aledoia 149

2004


Aledoia 55

Punane maja, 2002 (Eesti Kunstimuuseumi KUMU kollektsioonis)


Aledoia 72

Mälestusmärk kapitalismi ohvritele ehk valge maja, 2003Aledoia 258

Armastus võidab hirmu, 2007


Aledoia 250

2007 (Lippstat, Saksamaa)

Aledoia 224

Mälestusmärk kapitalismi ohvritele ja süütusele, 2006 (Klaipeda, Leedu)

 

Seitse aastat cv-ta.

Performance`i  dokumentatsioon, installatsioon Pärnu Kunstnike Majas.

See oli Novembris 2000.
Ma mäletan täpselt seda päeva.
Olin just lõpetanud, “Valgete Aledoiade„ seeria, selle seeria olin maalinud iseenda vanade riiete peale ja kuigi alguses oli olnud plaanis teha lilli, olin miskipärast täiesti sihikindlalt katnud lõuendi valge õlivärvi kihtidega ja nii see jäigi , Ja siis ma tundsin, ma tundsin midagi suuremat, mida, seda ei saagi sõnadega seletada, see on seletamatu. Juba järgmisel päeval kirjutasin ma avalduse cv-st loobumisest, ma tegin avalduse internetis ja hakkasin seda avaldust laiemalt kasutama. Nii see läks
 seitse aastat järjest, mulle endale muutus see loomulikuks, teistes tekitas see väga erinevaid arvamusi ja ka erinevat suhtumist.
Novembriks 2007 tundsin, et see vorm enam ei tööta, järgnes suur kõhkluse ja kahtluse periood, mis lõppes uute avaldusega ja erinevate variantide katsetamisega. Märtsis 2008 jõudsin sisemisele veendumisele. Elamisel cv-ga või cv-ta ei ole olulist vahet, kuivõrd mõlemad on illusioonid ja ei väljenda ega ka kinnita seda, kes ma tegelikult olen.
Aga see on juba teine lugu.

Antud näitusel on eksponeeritud kirjutised ja joonised on pärit minu toa seintelt selle sama perioodi jooksul. On: tsitaate raamatutest, palveid, fotosid ja märkmeid.

Jaanuar 2009
Lugupidamisega,

Andrus Joonas